V mateřské škole Sofie systematicky pracujeme s dětmi od 2 let věku v bilingvní třídě s českou učitelkou a anglicky mluvící učitelkou. Třída samotná je připravena s maximálním zaměřením na detail a zdravé prostředí od bezftalátové podlahy přes akustické úpravy, plnospektrální osvětlení, závěsy a vzdělávací materiály.

Vybavení třídy je podřízené věku dětí. Stoly a skříňky jsou v odpovídající pracovní výšce, každá židle nabízí dvě výšky sezení tak, aby si i nejmenší batole mohlo přizpůsobit pracovní místo svým potřebám. Vše je podřízeno vytvoření prostředí, ve kterém mají batolata možnost výběru aktivit a práci s nimi.

Třída má vlastní kuchyňku s pracovní plochou a dřezem na mytí nádobí. Pro věkovou skupinu batolat jsou aktivity spojené s praktickým životem – krájením, tříděním, přesýpáním – propojené s přípravou vlastního jídla naprosto zásadní.

• Naučit samostatnému pozorování, klást otázky a prozkoumávat oblasti, které je zajímají

• Probudit a rozvíjet ducha a srdce dětí a jejich představivost

• Podporovat jejich přirozenou potřebu nezávislosti, vlastní hodnoty a sebevědomí

• Rozvíjet dobrotu, úctu a sebedisciplínu, která jim umožní stát se plnohodnotným členem společnosti

Kdo jsme

Sofie je moderní škola vycházející z Montessori filozofie. Naším cílem je v dětech zažehnout plamen poznávání, podporovat jejich chuť do objevování nového a zachovat hlad po pochopení, jak a proč svět a věci kolem nás fungují.

• Probudit a rozvíjet ducha a srdce dětí a jejich představivost

Tým dolní třídy

Tým horní třídy

Monika Bogačová
Monika je vedoucí učitelka dolní třídy MŠ Sofie.
Eliška Králová
Eliška je tandemová učitelka dolní třídy MŠ Sofie.
Radka Bečková
Radka je vedoucí učitelka horní třídy MŠ Sofie.
Marie Kudrnová
Marie je asistentkou pedagoga v horní třídě MŠ Sofie.

Máte dotazy?

Nejvíce se dozvíte, když se k nám přijdete podívat do výuky, uvidíte děti i učitele při práci ve třídě, zažijete s dětmi pocity objevování, radosti i přístup při řešení frustrace, budete mít celé dopoledne na pozorování. Vedoucí učitelka batolecí třídy a vedení se Vám bude po skončení pozorování věnovat a zodpoví veškeré dotazy.

Na den otevřených dveří není nutné čekat, rádi Vás uvidíme v jakémkoliv termínu. Stačí napsat Mirce Zouhar, vedoucí sekretariátu MŠ Sofie na info@ms-sofie.cz. Případně jí můžete zavolat na +420 773 220 281. Ráda vám pomůže. Napsat můžete také rovnou do třídy batolat na batolata@ms-sofie.cz.