Kdo jsme

Sofie je moderní škola vycházející z Montessori filozofie. Naším cílem je v dětech zažehnout plamen poznávání, podporovat jejich chuť do objevování nového a zachovat hlad po pochopení, jak a proč svět a věci kolem nás fungují.

• Probudit a rozvíjet ducha a srdce dětí a jejich představivost
  • Podporovat jejich přirozenou potřebu nezávislosti, vlastní hodnoty a sebevědomí
  • Rozvíjet dobrotu, úctu a sebedisciplínu, která jim umožní stát se plnohodnotným členem společnosti
  • Naučit samostatnému pozorování, klást otázky a prozkoumávat oblasti, které je zajímají

Tým třídy batolat

NázevNadpis
Obsah vložte zde
NázevNadpis
Obsah vložte zde
Zuzana Repčíková
Zuzana RepčíkováAnglicky mluvící učitelka
Zuzka pracuje s dětmi od 3 let již 8 let.
Marie Vacíková
Marie VacíkováČesky mluvící učitelka
Maruška pracuje s dětmi od 2 let již třetí školní rok.

Batolata

V mateřské škole Sofie systematicky pracujeme s dětmi od 2 let věku v bilingvní třídě s českou učitelkou a anglicky mluvící učitelkou. Třída samotná je připravena s maximálním zaměřením na detail a zdravé prostředí , bezftalátové podlahy, akusticky zatlučená, s plnospektrálním osvětlením a závěsy.

Vybavení třídy je podřízené věkovému spektru dětí. Stoly a skříňky jsou v odpovídající pracovní výšce, každá židle nabízí dvě výšky sezení tak, aby si i malé dítě mohlo přizpůsobit pracovní místo svým potřebám. Vše je podřízeno přípravě prostředí, ve kterém mají batolata možnost výběru aktivit a práci s nimi.

Třída má vlastní kuchyňku s pracovní plochou a dřezem na mytí nádobí. Pro věkovou skupinu 2 – 3 jsou aktivity spojené s praktickým životem – krájením, tříděním, přesýpáním – propojené s přípravou vlastního jídla naprosto zásadní.

• Probudit a rozvíjet ducha a srdce dětí a jejich představivost

Máte dotazy?

Nejvíce se dozvíte, když se k nám přijdete podívat do výuky, uvidíte děti i učitele při práci ve třídě, zažijete s dětmi pocity objevování, radosti i přístup při řešení frustrace, budete mít celé dopoledne na pozorování. Vedoucí učitelka batolecí třídy a vedení se Vám bude po skončení pozorování věnovat a zodpoví veškeré dotazy.

Na den otevřených dveří není nutné čekat, rádi Vás uvidíme v jakémkoliv termínu. Stačí napsat Mirce Zouhar, vedoucí sekretariátu MŠ Sofie na info@ms-sofie.cz. Případně jí můžete zavolat na +420 773 220 281. Ráda vám pomůže. Napsat můžete také rovnou do třídy batolat na batolata@ms-sofie.cz.