V naší mateřské škole Sofie nemáme před Vánocemi besídku jako v jiným mateřských školách, ale slavnostní atmosféru nasáváme na místě, kde se i malé dítě rádo ztiší. Je to farní kostel sv. Petra a Pavla v Říčanech, který za laskavého svolení pana faráře využíváme každoročně pro vánoční koncert. Děti z mateřské školy celý prosinec nacvičovali koledy a vánoční písně. V kostele jsme se sešli spolu s našimi školáky, rodiči, příbuznými a kamarády 14. prosince. Účast byla velmi hojná, kostel byl plný a kdo přišel později, zůstal stát vzadu. Vánoční nálada se šířila mezi lavicemi. V programu vystoupily děti z mateřské i základní školy, také malý flétnový sbor, dočkali jsme se i maminek flétnistek a tradičního sóla pro paní učitelku Ivetu a Lenku. Děkujeme všem přítomným za podporu a všem účastníkům za jejich čas a píli, kterou přípravě koncertu věnovali.