28.09.2017

Na konci září jsme v letošním školním roce poprvé (ale určitě ne naposledy) navštívili Divadlo Minor v Praze. Pro některé děti, které k nám do mateřské školky Sofie letos nově nastoupily, to byla jejich první návštěva tohoto skvělého zařízení. Dobrodružství začalo hned ráno, protože do Prahy jsme se museli dopravit jako vždy vlakem a pak pokračovat tramvají. Děti si cestu náramně užívaly, protože mnohé z nich jezdí s rodiči převážně autem. Cestě tak předcházelo povídání o pravidlech bezpečnosti a správném chování ať už ve vlaku či divadle. Samozřejmě, že vše zvládly výborně.

A teď už k samotnému představení Mami, už tam budem? Kdo z nás nikdy neslyšel tuto otázku od dítěte? Shlédli jsme autorskou inscenaci inspirovanou cestováním a s ním spojenou častou, možná nejčastější otázkou, která nepochybně padne, jakmile připoutáte dítko do autosedačky, zavřete dveře a nastartujete…

Převeze maminka děti svými pohádkami o patníku, stěračích a volantu, aby vydrželi cestu až do cíle? V hlavní roli Lenka Volfová a Jiří Jelínek.