08.12.2017

Další z akcí, které před Vánoci u nás tradičně pořádáme, je Vánoční jarmark, který probíhá ve všech patrech základní i mateřské školy Sofie. Všude je slyšet hovor, smích, hudbu, zkrátka společné sdílení a rodinná atmosféra.

Letošní ročník se opět vydařil. Děti ze základní školy s pomocí pedagogů připravily mnoho krásných výrobků, ať už to byly ořechové skořápky zalité voskem, různé šperky či dekorace na vánoční stromeček, ozdobené květináče, keramické výrobky, mandalové prostírání, nebo například mýdla či koupelové soli. Děti z mateřské školky nezůstaly pozadu a připravovaly balíčky s nabarvenými zlatými a stříbrnými oříšky, také oříškovou směs na pevné nervy a mnoho dalšího. Krásné byly také háčkované sněhové vločky, které paní učitelky ve volném čase vyráběly. Opravdu bylo z čeho vybírat a každý si jistě našel co jeho oku lahodilo.

Součástí podvečera bylo také Zpívání na schodech, kdy děti ze základní školy spolu s paní učitelkou Ivetou připravily krátké pásmo nejen vánočních písní. Každý kdo měl zájem, dostal prostor ukázat svůj hudební um. Slyšeli jsme tak harfu, klavír, flétny, fagot, bubínek nebo krásný zpěv. Dětem za to patří velké poděkování, neboť pro některé to bylo první sólové vystoupení.

Je pro nás velkým potěšením sledovat jak si děti dokáží tyto chvíle se svou rodinou užít, jakou je pro ně radostí ukázat jim své výrobky nebo si spolu s nimi vytvořit v připravených dílničkách drobný výrobek. Velkým hitem letos byla také  část věnovaná českým tradicím v čele s litím olova – fantazie dětí co se týká nalezení podobnosti v odlitém kousku olova je opravdu nedostižná.

Těšíme se zase za rok.