27.09.2018

Každý rok si v naší mateřské škole Sofie připomínáme různými způsoby svátek Svatého Václava. Stejně tak tomu bylo i v letošním roce.

Viděli jsme divadlo o příběhu Svatého Václava, které spolu s námi sledovali i děti z naší školy. Divadlo většinou probíhá na školní zahradě, ale protože nám letos nepřálo počasí, přemístili jsme se do prostor školní družiny.

Tématu jsme se věnovali také při ranních prezentacích, četli jsme si příběhy, kreslili a vyráběli.

Vyvrcholením týdne byl čtvrteční celodenní výlet na horu Blaník. V naší škole se snažíme děti přirozenou cestou seznamovat s tradicemi a historií naší země, a proto nám přišlo samozřejmé uctít svátek svatého Václava výpravou právě na Blaník, kde podle pověsti spí blaničtí rytíři v čele se sv. Václavem a čekají až naší vlasti bude nejhůř, pak z hory vyjedou a naši zemi zachrání před nepřáteli.

Vzali jsme s sebou také naši americkou paní učitelku Olivii, kterou si děti díky její bezprostřednosti velmi oblíbily a snadno překonávají jazykovou bariéru. Počasí nám přálo, horu jsme bez problémů, včetně nejmenších dětí, zdolali a děti i dospělí si výlet moc užili.