30.11.2020

Nevíme jak u Vás doma, ale u nás v mateřské školce Sofii se na Advent každoročně moc těšíme. Třídy se během několika málo dnů převléknou do vánočních barev, v poličkách se vánočně blýskají aktivity, které už jen pohledem lákají děti i dospěláky ke hraní. Budovou zní koledy, hoří svíčky, voní skořice…

Nejinak je tomu i letos. Advent jsme zahájili v pondělí 30. listopadu společným ranním kruhem. Pověděli jsme si o Adventu, co to vlastně je, jak dlouho trvá, co si o Adventu připomínáme a jak ho prožíváme. Poté si každá třída vyrobila svůj adventní věnec, opravdu úplně každý se na něm podílel, a zapálili jsme si první adventní svíčku, která představuje naději. I o té jsme si s dětmi povídali… Na závěr našeho prvního adventního kruhu jsme si zazpívali několik nejznámějších koled, které teď budou u nás znít až do začátku vánočních prázdnin.

A co všechno nás o Adventu čeká? Ve třídách visí ručně pletené adventní kalendáře. Každý den jeden pytlíček, každý den jedno překvapení… Ve třídách jsou pro děti přichystány vánoční aktivity, jak v praktickém životě, tak v matematice i v dalších oblastech. Budeme si o Vánocích povídat, budeme si o nich zpívat, vyrábět vánoční dekorace, dárečky, betlém… V našich vyprávěních si připomeneme dávný příběh o narození Ježíška, ale hlavně – budeme vše sdílet společně – i o tom je Advent a Vánoce.

Sledujte naše webové stránky, Instagram či Facebook a Vánoce v Sofii budete mít v přímém přenosu.

Všichni ze Sofie