Jsme moderní mateřská škola pro současné děti. Nabízíme ucelený vzdělávací program, ve kterém si každé dítě, bez ohledu na věk, dovednosti nebo zázemí dokáže najít své místo ve skupině a rozvíjet se vlastním tempem, s podporou laskavých a důsledných pedagogů. Nabízíme klid, bezpečí, možnost se soustředit na to, co každého zaujme, ale také požadavek na dokončení vybrané aktivity a její úklid na své místo.

Obě naše třídy jsou věkově smíšené. V každé třídě najdete do 24 dětí ve věku od 2,5 do 6 let nebo odchodu na základní školu a dva učitele. Umožňuje to každému dítěti najít si kamarády napříč skupinou, mladšího i staršího. Nabízí se tak možnost být jak vzorem, tak následovatelem, vyzkoušet si tak roli vůdce i člena skupiny. Učitelům tandemová práce nabízí prostor pro práci se skupinou i jednotlivcem, prostor pro pozorování i práci se emocemi a hodnotami.

Nenajdete u nás nudící se dítě. Nenajdete u nás ani hračky (kromě těch odložených u vstupu do třídy). Najdete děti v kruhu svých kamarádů nad vybranou aktivitou nebo samotné dítě sedící u stolu u vybrané aktivity, experimentu či tvoření. Najdete u nás své dítě, které si „čte“, i když děti kolem staví věž z kostek (aniž by věděly, že poznávají desítkovou soustavu) nebo si ukazují, jak se tvoří dvouciferná čísla.

Od září 2024 nabízíme třídu s bilingvním česko-anglickým provozem, druhá třída bude jako v minulosti s anglickým programem 2x týdně s rodilou mluvčí. Připravujeme také třídu mateřské školy na statku v Kuří.

Nosné prvky naší práce s dětmi

Nahlédněte do našich tříd

Dolní třída

Horní třída

Tým dolní třídy

Tým horní třídy

Monika Bogačová
Monika je vedoucí učitelka dolní třídy MŠ Sofie.
Eliška Králová
Eliška je tandemová učitelka dolní třídy MŠ Sofie.
Radka Bečková
Radka je vedoucí učitelka horní třídy MŠ Sofie.
Marie Kudrnová
Marie je asistentkou pedagoga v horní třídě MŠ Sofie.

asfgjlaskgjasjgfklsjfglasjljfgsal

• sgfasgasga

• asfgasfagags

• asdfsfafasfsa

• sdffasdfads

Stravování

Stravování je u nás významnou součástí programu mateřské školy. Výběru dodavatele obědů jsme věnovali v začátcích déle než půl roku, abychom našli to nejlepší, co můžeme našim dětem nabídnout. Opakovaně se ujišťujeme, že kvalita a nabídka je na odpovídající úrovni.

V jídelníčku mateřské školy Sofie jsou plně zastoupeny všechny druhy masa (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), čerstvá zelenina a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a i mléčné výrobky. K ochucování jsou používány především čerstvé či sušené bylinky a mořská sůl. V případě potřeby sladíme medem, tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy. Na jídelníčku najdete jídla klasické české kuchyně jako je guláš, rajská, sladké knedlíky ve zdravém provedení i jídla z netradičních plodin jako jsou jáhly, špalda, kuskus či bulgur.

Věříme, že kvalitní jídlo z čerstvých surovin se známým původem je základem dobrého zdravotního stavu a v případě dětí nezbytným předpokladem pro jejich plnohodnotný vývoj. Proto dětem připravujeme svačinky sami, každý den čerstvé, zahrnující dostatek zeleniny a ovoce.

Obědy jsou zajišťovány společností Bionea, a.s. Výběr denního menu podmiňují požadavky spotřebního koše a stravovací preference našich dětí. Oběd obsahuje vždy polévku a hlavní jídlo. Pro ukázku variant jídelníčku se podívejte na příklad na stránkách kuchyně.

Odpolední svačinu tvoří opět čerstvě připravované svačinky, zelenina a ovoce. Pitný režim je zajištěn po celý den. Dětem je po celý den k dispozici voda a neslazené ovocné čaje.

Máte dotazy?

Nejvíce se dozvíte, když se k nám přijdete podívat do výuky, uvidíte děti i učitele při práci ve třídě, zažijete s dětmi pocity objevování, radosti, třeba také přístup při řešení frustrace, budete mít celé dopoledne na pozorování. Vedoucí učitelky jednotlivých tříd školky a vedení se Vám bude po skončení pozorování věnovat a zodpoví veškeré dotazy.

Na den otevřených dveří není nutné čekat, rádi Vás uvidíme v jakémkoliv termínu. Stačí napsat Mirce Zouhar, vedoucí sekretariátu MŠ Sofie na info@ms-sofie.cz. Případně jí můžete zavolat na +420 773 220 281. Ráda vše zařídí.